Krunjenje
kipa Gospe Fatimske 13. lipnja 1946. godine
„U mojoj su uspomeni nezaboravni dani prvoga hrvatskog hodočašća u svibnju 1968. kada smo nakon svete Mise, s našim biskupima i svećenicima obavili posvetu našeg naroda Srcu Marijinu i u pozlaćenom srcu ostavili naš zavjet“
„Znamo da se pape pozitivno odnose prema Fatimi i da ne taje svoje pobožnosti prema Fatimskoj Gospi. Pio XII. je novosagrađenoj Crkvi u Fatimi podijelio čast bazilike.“
(kardinal Franjo Šeper u Uvodnoj riječi knjige „Fatima da ili ne“)
Gospa je u Fatimi izrekla da želi da se posvetimo njezinom Bezgrješnom Srcu, da ga se treba častiti pobožnostima i molitvama te obavljanjem pobožnosti pet prvih subota. Osobito je zahtijevala posvetu Rusije svojem Bezgrješnom Srcu. K tome, ona želi da se zemlje i obitelji njemu posvete. U mnogo slučajeva to se i dogodilo.
Na poticaj pape Pija XII. u dvadesetom su se stoljeću brojni narodi posvetili Srcu Presvete Djevice Marije.
Dana 25. ožujka 1943. u Lourdesu Francuska je posvećena Bezgrješnom Srcu Marijinu; dana 15. kolovoza 1943. Holandija i Belgija. Godine 1946. Poljski su biskupi posvetili svoju domovinu Srcu Bogomajke, a 18. svibnja 1947. kardinal Innitzer obnovio je zavjet kojim je car Ferdinand III. 18. svibnja 1647. posvetio Austriju Bezgrješnom Srcu Marijinu.
Kao vrhunac Marijanske godine u Fuldi je uz nazočnost više od 100.000 laika i klerika 4. rujna 1954. godine pred čudotvornim kipom Franjevačkog samostana Frauenberg Njemačka posvećena Bezgrješnom Srcu Marijinu.
Dana 13. rujna 1959. u nazočnosti Fatimskog hodočasničkog kipa kardinal Mimi kao papinski legat i četvorica kardinala i oko 200 biskupa posvetili su Italiju Bezgrješnom Srcu Marijinu. Dana 19. studenoga 1959. SAD je posvećen Srcu Marijinu, a 8. prosinca 1960. i Švicarska.
Svečano zaključenje Međunarodnog euharistijskog kongresa u Cataniji 1959. godine kada je Italija posvećena Bezgrješnom Srcu Marijinu
U novije vrijeme valja spomenuti posvetu Dominikanske Republike sa svim njezinim biskupijama koju su 24. rujna 2008. godine izvršili biskupi ovog karipskog otoka.
Obnova posvete Libanona i Bliskog istoka Bezgrješnom Srcu Marijinu tri godine zaredom
Izvor:Gérard Mura - Martin Huber, Fatima-Rom-Moskau (Fatima-Rim-Moskva),Sarto-Verlag.
Ruski predsjednik Vladimir Putin u posjeti Vatikanu
Dariva papi Franju ikonu Majke Božje koju on i papa cjelivaju.
Posve je nejasno zašto papa Franjo na stotu obljetnicu veličanstvenih ukazanja ne želi odgovoriti pozivu Majke Božje i posvetiti Rusiju Bezgrješnom Srcu Marijinu, ako je prema nekima čak i predsjednik Putin tijekom svojeg posjeta Vatikanu to od njega zahtijevao?
Ta bi posveta koju samo Petrov namjesnik može valjano izvršiti uz sudjelovanje svih biskupa Crkve, svijetu donijela velike milosti i tim činom počela bi pobjeda Srca Marijina.